Haber

Depremde yıkılan Rönesans Residence’ın müteahhidi İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alındı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan 12 katlı 250 daireli Renaissance Residence da yıkıldı. Rezidansın müteahhidi tepkilerin odağı oldu.

Yurt dışına çıkmak isterken yakalandı

Hatay’daki depremde yıkılan Rönesans Residence’ın müteahhidi yurt dışına çıkmak isterken İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alındı.

DRON TARAFINDAN SARILI GÖRÜNTÜLENDİ

Yıkılan konutun enkazı drone ile havadan incelenirken, yapının havuzun bulunduğu alana düşerek cadde üzerindeki diğer binaya zarar verdiği görüldü.

“CENNETTEN BİR KARE” OLARAK REKLAMINI YAPTILAR

1000 civarında kişinin yaşadığı tahmin edilen konutta çok sayıda kişinin enkaz altında kaldığı belirtildi. Arama kurtarma ekipleri bölgeye ulaşırken, inşaatı yapan şirketin 2013 yılında konutun fotoğraflarını sosyal medyada “Cennetten bir kare, Rönesans Residence” notuyla paylaştığı ortaya çıktı. Konutun bulunduğu cadde üzerindeki diğer 12 katlı bina da deprem nedeniyle yıkıldı. Ekipler, konutta ve başka bir apartmanda enkaz altında kalanları kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Enkaz altında yakınları bulunanlar, yapının yanına gelmek için yeterli haber bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu