Haber

Nevşehirli aile depremin ardından 15 gündür yakınlarını arıyor

Şiddetli sarsıntıdan en çok zarar gören illerden biri de Hatay oldu.

Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği Hatay’da Zümrüt Caddesi İlke Apartmanı’nda oturan Mustafa Kılıç (31), eşi Hasret Kılıç (28) ve kızları Asel Kılıç’tan (4) 15 gündür haber alınamıyor. Güzelburç Mahallesi’nde.

Hasret Kılıç’ın Nevşehir’de yaşayan ailesi, çocuklarının bir an önce ölü ya da diri bulunmasını istiyor.

“Enkaz, kayıp yakınlarımızı bulmak için iki kez nakledildi ama yine de çıkmadı”

Kızının, damadının ve torununun bir an önce bulunmasını isteyen gözü yaşlı anne Hatice Taşkın. “Biz de gittik. 6 gün enkazdan hiç ayrılmadık. Enkazın oradalar mı diye uzun süre bekledik ama çıkmadılar. Kayıp yakınlarımız bulunsun diye iki kez enkaz ihbarı yapıldı. , ama hala çıkmadı. İnşallah güzel haberlerin gelmesini bekliyoruz.”şeklinde konuştu.

“Hastanelerin yoğun bakımlarını gezdik”

Depremde ablası, eniştesi ve yeğenini kaybettiğini söyleyen Buse Taşkın da şunları söyledi: “Hastanelerin yoğun bakımlarını gezdik. Bilincini kaybeden biri görür, duyar duysun diye fotoğraflarını her yerde yayınlamaya çalışıyoruz.”söz konusu.

“AFAD ekipleri 2-3 kez köpeklerle arama yaptı”

Taşkın, ablasının 4 aylık hamile olduğunu ve ikiz bebek beklediklerini söyledi. “Şu ana kadar herhangi bir hastane kaydına rastlamadık. Belki de herhangi bir hastane kaydı tutulmadı. AFAD ekipleri 2-3 kez köpeklerle arama yaptı. Ancak bir sonuç alamadık. Yangın nedeniyle bina çok kötü durumdaydı. .Yangın uzun süre söndürülemedi.Ayrılmadık.Umarım hastanededirler.”dedi.

“Şu ana kadar o binada 25 kişiye ulaşılamıyor”

Taşkın, enkazda bulunan cesetlerin birçoğunun yandığını ve kimliklerinin belirlenemediğini söyledi. “Enkaz başında bekleyen aileler, cesetleri kollarındaki veya boyunlarındaki takılardan teşhis etmeye çalıştı. O binada şu ana kadar 25 kişiye ulaşılamadı. Kayıtları yok. Aile DNA kaydı verdik.terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu